• Producent: Ölmühle Solling
 • Kategoria: Oleje, oliwy i octy
 • Rodzaj: olej kokosowy
BIO olej kokosowy zimnotłoczony „Virgin Coconut oil " 1000 ml. Sri Lanka.

BIO olej kokosowy tłoczony wyłącznie ze świeżego miąższu na zimno. Cykl ten zezwala na zachowanie cennych elementów, specyficznego smaku i aromatu i co najważniejsze zachowanie wszystkich cennych wartości.

Niezwykłe właściwości olej kokosowy zawdzięcza połączeniu zdrowych nasyconych kwasów tłuszczowych (roślinne nasycone kwasy tłuszczowe nie posiadają nic wspólnego ze zwierzęcymi) z innymi wartościowymi składnikami m.in. Witaminami: B1, B2, B3, B6, C, E,, a także kwasem foliowym, potasem, wapniem, magnezem, żelazem, fosforem i cynkiem.

Prawdziwą tajemnicą jest jednak kwas laurynowy. W takiej proporcji (olej kokosowy posiada aż 50% kwasu laurynowego) występuje on w naturze jeszcze wyłącznie w mleku matki. Olej z miąższu kokosa to także inne cenne kwasy tłuszczowe takie jak: kwas mirystynowy, kwas palmitynowy, kwas stearynowy, kwas oleinowy, kwas linolowy.

Szlachetna odmiana kokosów "Thambili" ze Sri Lanki zwana również "king coconut"

Niemiecka firma Ölmühle Solling zajmuje się produkcją olejów z dokumentami BIO już od kilkunastu lat. Od początku działalności postawiono na najwyższą jakość produktów i procesów wytwarzania. Nim rozpoczęto produkcję oleju kokosowego poprzez 10 lat specjaliści z Ölmühle Solling pracowali nad technologią pozyskiwania oleju, która zapewnia zachowanie wszelkich naturalnych , a także smak, aromat i aromat. We współpracy z Kokosowym Instytutem Badawczym (CRI) na Sri Lance, w 2002 roku udało się wdrożyć prekursorski i finezyjny cykl produkcji z pierwszego tłoczenia oleju kokosowego. Technologię zaprezentowano w 2004 roku.

Od 1996 roku producent należy do Stowarzyszenia Naturland. Zgodnie z wytycznymi organizacji produkcja odbywa się w sposób rzemieślniczy, począwszy od wyboru minimalistycznców, produkcji oleju na niepokaźnych prasach ślimakowych na filtracji i butelkowaniu kończąc. Ölmühle Solling zwraca szczególną uwagę na bezkompromisowce, nasiona i orzechy, z których produkuje swoje oleje.

Każdy słoik ma oznaczenie cerfyfikatu artykułu BIO (DE-ÖKO-005). Oznacza to, że zawartość spełnia najwyższe normy jakościowe i konsument ma gwarancję satysfakcji i pełnego bezpieczeństwa spożywanego produktu.

Olej z owoców palmy kokosowej mieści naturalnie występujące w nim witaminy C, A i B oraz wapń, fosfor i potas.

artykuł najwyższej jakości nadaje się wyśmienicie do lekkiego smażenia, duszenia, pieczenia i w zastępstwie masła do smarowania chleba.

BIO OLEJ KOKOSOWY to towar:

 • w 100 % naturalny, nieprzetworzony chemicznie
 • tłoczony na zimno (pierwsze tłoczenie)
 • ekologiczny
 • bez środków konserwujących
 • bez sztucznych barwników
 • bez cholesterolu
 • niebielony
 • nierafinowany
 • bez cukru
 • bogaty w średniołańcuchowe kwasy nasycone (MCT), w tym kwas laurynowy (ok 50%)
 • certyfikowany i dopuszczony do obrotu przez Unię Europejską
 • rozlewany w Niemczech z zachowaniem bezkompromisowych norm higienicznych

komponenty: 100% olej kokosowy z upraw naturalnych DE-ÖKO-005/ Rolnictwo spoza UE

Kraj pochodzenia bezkompromisowca: Sri Lanka

pojemność netto: 1000 ml

Środki ostrożności: Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji do spożycia w ciągu dnia. Artykuł nie może być używany przez kobiety w ciąży, karmiące i dzieci bez konsultacji lekarskiej. Towar nie może być użytkowany jako substytut rozmaitej diety. Nie stosować w sytuacji uczulenia na którykolwiek ze części. Zalecamy zrównoważony sposób żywienia i zdrowy tryb życia. Bronić przed światłem, przechowywać w temperaturze pokojowej, w suchym miejscu niedostępnym dla drobnych dzieci.

Producent: Ölmühle Solling, Niemcy

Dystrybutor w Polsce:

NOMAK
ul. Jaśkowicka 20 D
43-180 Orzesze

Sprawdź podobne produkty

Top produkty w kategorii: Oleje, oliwy i octy