Ocet jabłkowy 250 ml (5907752683206). Tanie oferty ze sklepów i opinie. Oceń produkt:

od 7,49 PLN

oszczędzasz do 22%

  • Producent: BIO FOOD
  • Kategoria: Oleje, oliwy i octy
  • Rodzaj: ocet
  • Pojemność: 0.25 l

OPIS OCET JABŁKOWY BIO 250 ml - BIO FOOD -mieści dużą ilość polifenoli i witaminę E -zmniejsza stężenie glukozy -ma cechy antybakteryjne -w kosmetyce jest stosowany do dezynfekcji i oczyszczania ekologiczny, nieklarowany ocet jabłkowy uzyskiwany jest poprzez fermentację octową.

Jest naturalnie mętny. Występujący osad tworzą naturalne elementy jabłek ekologicznych. Użytkowany zewnętrznie jest wykorzystywany w kosmetyce, przeważnie do oczyszczanie i dezynfekcji. Wspomaga w zwalczanie wirusowych problemów z paznokciami, których możemy nabawić się w miejscach publicznych.

Pomocny będzie także przy zawianiu i innych problemach z uszami. Może też pozytywnie wpłynąć na młodzieńcze problemy skórne oraz przebarwienia.artykuł ten to nadzwyczajne źródło witaminy E, która jest antyutleniaczem.

Oznacza to, iż ogranicza ilość wolnych rodników w organizmie, co wpływa na poprawienie niepodatności, pozytywnie oddziałuje na układ krwionośny, a także wspomaga oczyszczanie organizmu. Polifenole, które znajdują się w ich składzie ponadto działają jako przeciwutleniacze, czyli są antyoksydantami.

Jest to wyjątkowo dobre wsparcie organizmu i pozwala mu lepiej radzić sobie ze krzywdzącymi czynnikami zewnętrznymi środowiska z którymi się spotykamy. Przeciwutleniacze opóźniają w dodatku procesy starzenia.Ocet jabłkowy wpływa zmniejszająco na stężenie glukozy we krwi.

Regularne spożywanie octu może powiększyć wrażliwość komórek, co w efekcie może uniemożliwiać wahaniom stężenia glukozy. Związane to jest z jego z tego właściwościami antybakteryjnymi. CIEKAWOSTKIOcet jabłkowy możemy przygotować samodzielnie w domu.

Będziemy do tego potrzebować 1kg kwaśnych jabłek, 1l wody i ok. 5 łyżeczek miodu. Jabłka należy umyć i pozbyć się gwiazd nasiennych. Jabłka zalewamy wodą i dodajemy miodu tak, aby nie wystawały powyżej ich powierzchni.

Naczynie w którym przygotowujemy ocet przykrywamy ściereczką i obwiązujemy z celu zabezpieczenia. Naczynie odstawiamy w ciepłe miejsce na okres 4 tygodni, mieszając co jakiś czas płyn. Poprzez ten czas zachodzi proces fermentacji, gdy reakcja zajdzie o końca przestanie budować się piana na powierzchni.

To będzie oznaczać, iż ocet jest gotowy. Należy go wtedy przelać do butelek i trzymać w chłodnym miejscu. Ocet robiony w domowych warunkach powinniśmy kontrolować, ponieważ istnieje ryzyko powstania pleśni – gdy tylko taką zauważymy należy zrezygnować z jego spożywania.

składnikiocet z jabłek naturalnych (5%). UWAGAPrzed spożyciem wstrząsnąć. WARTOŚĆ ODŻYWCZA W 100 gWartość energetyczna: 66,9 kJ / 16 kcalTłuszcz: 0 g w tym kw. Tłuszczowe nasycone: 0 gWęglowodany: 0,6 gw tym cukry: 0,3 gBiałko: 0,4 gSól: 0,013 g ZALECANE WARUNKI PRZECHOWYWANIAPrzechowywać w chłodnym i suchym miejscu.

Po otwarciu przechowywać w temp. 4 st. C.

Sprawdź podobne produkty

Top produkty w kategorii: Oleje, oliwy i octy