Bio food Ocet jabłkowy bio 500ml. Tanie oferty ze sklepów i opinie. Oceń produkt:

od 10,44 PLN

oszczędzasz do 17%

  • Producent: Bio Food
  • Kategoria: Oleje, oliwy i octy

OPIS OCET JABŁKOWY BIO 500 ml - BIO FOOD -posiada dużą ilość polifenoli i witaminę E -zniża stężenie glukozy -ma parametry antybakteryjne -w kosmetyce jest użytkowany do dezynfekcji i oczyszczania Ocet jabłkowy to produkt, który był stosowany już w starożytności.

Powstaje podczas fermentacji octowej alkoholu. Był on użytkowany już w starożytności. Ocet ten posiada bursztynowy kolor i jest mętny. Łyżka stołowa zawiera tylko 3 kalorie. Można go stosować jako dodatek do dań mięsnych, sałatek, sosów i koktajli.

Jako dodatek do żywności spełnia działanie środka konserwującego, który zapobiega psuciu się żywności i hamuje rozwój bakterii.Ocet jabłkowy to genialne źródło witaminy E, która jest antyutleniaczem. Oznacza to, że ogranicza ilość wolnych rodników w organizmie, co wpływa na poprawienie wytrzymałości, pozytywnie oddziałuje na układ krwionośny oraz wspomaga oczyszczanie organizmu.

Polifenole, które znajdują się w ich składzie na dodatek działają jako przeciwutleniacze, czyli są antyoksydantami. Jest to nad wyraz korzystne wsparcie organizmu i pozwala mu lepiej radzić sobie ze destrukcyjnymi czynnikami zewnętrznymi środowiska z którymi się spotykamy.

Przeciwutleniacze opóźniają także procesy starzenia.produkt ten wpływa zmniejszająco na stężenie glukozy we krwi. Regularne spożywanie octu może zwiększyć wrażliwość komórek, co w rezultacie może zapobiegać wahaniom stężenia glukozy.

Związane to jest z jego z tego właściwościami antybakteryjnymi.użytkowany zewnętrznie jest stosowany w kosmetyce, najczęściej do oczyszczanie i dezynfekcji. Wspomaga w zwalczanie wirusowych problemów z paznokciami, których możemy nabawić się w miejscach publicznych.

Pomocny będzie również przy zawianiu i innych problemach z uszami. Może dodatkowo pozytywnie wpłynąć na młodzieńcze problemy skórne i przebarwienia. CIEKAWOSTKIOcet jabłkowy możemy przygotować samodzielnie w domu.

Będziemy do tego potrzebować 1kg kwaśnych jabłek, 1l wody, a także ok. 5 łyżeczek miodu. Jabłka należy umyć i pozbyć się gwiazd nasiennych. Jabłka zalewamy wodą i dodajemy miodu tak, żeby nie wystawały powyżej ich powierzchni.

Naczynie w którym przygotowujemy ocet przykrywamy ściereczką i obwiązujemy z celu zabezpieczenia. Naczynie odstawiamy w ciepłe miejsce na okres 4 tygodni, mieszając co jakiś czas płyn. Przez ten czas zachodzi proces fermentacji, gdy reakcja zajdzie o końca przestanie budować się piana na powierzchni.

To będzie oznaczać, że ocet jest gotowy. Należy go wtedy przelać do butelek i trzymać w chłodnym miejscu. Ocet robiony w domowych warunkach powinniśmy kontrolować, ponieważ istnieje ryzyko powstania pleśni – gdy jedynie taką zauważymy należy zrezygnować z jego spożywania.

elementysok jabłkowy*, całkowita kwasowość 5% (*certyfikowany naturalny). Wytwarzany z włoskich jabłek. UWAGIOsad jest zjawiskiem naturalnym i nie wpływa na jakość towaru. PRZECHOWYWANIEPrzechowywać w suchym i chłodnym miejscu.

Sprawdź podobne produkty

Top produkty w kategorii: Oleje, oliwy i octy