Ocet jabłkowy niefiltrowany 5% BIO 6x750ml, 4015533021336. Tanie oferty ze sklepów i opinie.

chwilowy brak towaru

  • Producent: VOELKEL
  • Kategoria: Oleje, oliwy i octy
  • Rodzaj: ocet
  • Pojemność: 0.75 l

OPIS OCET JABŁKOWY NIEFILTROWANY BIO 750 ml - VOELKEL -posiada dużą ilość polifenoli i witaminę E -zniża stężenie glukozy -ma parametry antybakteryjne -w kosmetyce jest wykorzystywany do dezynfekcji i oczyszczania artykuł naturalny, wyłącznie z naturalnych jabłek.

Ocet jabłkowy jest niefiltrowany i niepasteryzowany. Perfekcyjnie pasuje jako dodatek do sałatek lub jako napój chłodzący (dodatek do wody mineralnej, słodzonej miodem z cytryną).Jest to produkt, który powstaje podczas fermentacji octowej alkoholu.

Był on stosowany już w starożytności. Ocet ten posiada bursztynowy kolor i jest mętny. Łyżka stołowa posiada jedynie 3 kalorie. Można go stosować jako dodatek do dań mięsnych, sałatek, sosów oraz koktajli.

Jako dodatek do żywności spełnia działanie środka konserwującego, który zapobiega psuciu się żywności i hamuje rozwój bakterii.Ocet jabłkowy to nieprzeciętne źródło witaminy E, która jest antyutleniaczem. Oznacza to, że ogranicza ilość wolnych rodników w organizmie, co wpływa na poprawienie niepodatności, pozytywnie oddziałuje na układ krwionośny, a także wspomaga oczyszczanie organizmu.

Polifenole, które znajdują się w ich składzie na dodatek działają jako przeciwutleniacze, czyli są antyoksydantami. Jest to wyjątkowo korzystne wsparcie organizmu i pozwala mu lepiej radzić sobie ze zgubnymi czynnikami zewnętrznymi środowiska z którymi się spotykamy.

Przeciwutleniacze opóźniają dodatkowo procesy starzenia.Ocet jabłkowy wpływa obniżająco na stężenie glukozy we krwi. Regularne spożywanie octu może zwiększyć wrażliwość komórek, co w efekcie może zapobiegać wahaniom stężenia glukozy.

Związane to jest z jego z tego właściwościami antybakteryjnymi.stosowany zewnętrznie jest stosowany w kosmetyce, w głównej mierze do oczyszczanie i dezynfekcji. Wspomaga w zwalczanie wirusowych problemów z paznokciami, których możemy nabawić się w miejscach publicznych.

Pomocny będzie również przy zawianiu i innych problemach z uszami. Może dodatkowo pozytywnie wpłynąć na młodzieńcze problemy skórne i przebarwienia. CIEKAWOSTKI Ocet jabłkowy możemy przygotować samodzielnie w domu.

Będziemy do tego potrzebować 1kg kwaśnych jabłek, 1l wody oraz ok. 5 łyżeczek miodu. Jabłka należy umyć i pozbyć się gwiazd nasiennych. Jabłka zalewamy wodą i dodajemy miodu tak, aby nie wystawały powyżej ich powierzchni.

Naczynie w którym przygotowujemy ocet przykrywamy ściereczką i obwiązujemy z celu zabezpieczenia. Naczynie odstawiamy w ciepłe miejsce na okres 4 tygodni, mieszając co jakiś czas płyn. Przez ten czas zachodzi cykl fermentacji, gdy reakcja zajdzie o końca przestanie budować się piana na powierzchni.

To będzie oznaczać, że ocet jest gotowy. Należy go wtedy przelać do butelek i trzymać w chłodnym miejscu. Ocet robiony w domowych warunkach powinniśmy kontrolować, ponieważ istnieje ryzyko powstania pleśni – gdy tylko taką zauważymy należy zrezygnować z jego spożywania.

elementynaturalny ocet jabłkowy z tłoczonego soku jabłkowego*, niefiltrowany (*certyfikowany organiczny). PRZECHOWYWANIEPrzechowywać w suchym i chłodnym miejscu.

Top produkty w kategorii: Oleje, oliwy i octy