Acs Olej kokosowy tłoczony na zimno 900 ml (5902004712338). Tanie oferty ze sklepów i opinie.

chwilowy brak towaru

  • Producent: ACS
  • Kategoria: Oleje, oliwy i octy
Palmy kokosowe uprawiane są przeważnie na Filipinach, w Indonezji, Indiach, Malezji i Sri Lance. W tych rejonach są one nazywane „drzewem życia"...
Palmy kokosowe uprawiane są na ogół na Filipinach, w Indonezji, Indiach, Malezji i Sri Lance. W tych rejonach są one nazywane „drzewem życia", a ich owoc „lekarstwem na wszelkie choroby". Kokos jest podstawowym elementyem diety rdzennych mieszkańców wysp południowego Pacyfiku, którzy cieszą się wspaniałym zdrowiem, kondycją i siłą fizyczną.

Olej kokosowy uzyskuje się przez rozgrzanie i tłoczenie twardego miąższu dojrzałych orzechów palmy kokosowej czyli kopry. W postaci płynnej ma kremową kolorówę, topnieje w temperaturze od 20 – 28ºC. Powoduje to, iż możemy go stosować zarówno jak zwykły olej, jak i w postaci stałej zastępując nim utwardzane tłuszcze. Olej kokosowy jest bogaty w kwasy tłuszczowe nasycone (ok. 93%) oraz mieści kwasy nienasycone: oleinowy (omega 9) i linolowy (omega 6). Kwasy nasycone są średniołańcuchowymi kwasami tłuszczowymi, które przyspieszają przemianę materii i dają poczucie sytości.

Spożywanie oleju kokosowego prawidłowo wpływa na metabolizm, ponieważ nie odkłada się on w tkance tłuszczowej, reguluje trawienie, polepsza wchłanianie wapnia, magnezu i innych części odżywczych. Mogą go stosować alergicy oraz weganie. Może być dodatkowo użytkowany przez sportowców rozszerzając produktywność energetyczną organizmu. Olej kokosowy dzięki czemu, iż nie zawierają tłuszczów trans ma pokaźne spektrum wykorzystania w kuchni. Jest znakomity w połączeniu z mięsem zwłaszcza mielonym, rybami, owocami morza, równocześnie nadzwyczajnie sprawdza się do słodkich wypieków, owocowych dietetycznych koktajli i domowej czekolady.

szanowany jest także w kosmetyce i medycynie.

Top produkty w kategorii: Oleje, oliwy i octy